O Nas - Niewierskie Łąki FCI - Hodowla z tradycjami

Karma dla psa, karma dla kota, Klub Hodowcy Husse
Idź do spisu treści

Menu główne

O NasNiewierskie Łąki – hodowla z tradycjami
Od dziecka kocham zwierzęta, a pies jest moim największym przyjacielem. Przez wiele lat psy towarzyszyły mi podczas dorastania, ale dopiero po wielu latach wraz z moim mężem (który połączył swoją pasję z życiem zawodowym) mogliśmy sobie pozwolić na pierwszego rasowego psa. Tym psem była suczka Rottweilera - Unda i to ona stała się fundamentem naszej pasji. Podjęliśmy decyzję - zakładamy hodowlę psów rasowych!

To już 24 lata minęły od kiedy zarejestrowaliśmy w Poznańskim Oddziale Polskiego Związku Kynologicznego hodowlę psów rasowych o przydomku Niewierskie
Łąki. Od tego czasu z przyjemnością poświeciliśmy się tylko i wyłącznie jej rozwijaniu.

Suczka Unda stała się naszym oczkiem w głowie, a my od początku troszczyliśmy się o jej zdrowie. Również przy dobieraniu partnerów zwracaliśmy szczególną uwagę na pochodzenie, exterier, zdrowie, kondycję i osiągnięcia. To dawało nam gwarancję wspaniałego i pięknego potomstwa dziedziczącego najlepsze cechy rodziców - to nasza dewiza.

Hodowla rozwijała się wspaniale, a Ula, nasza córka, zaraziła się naszą pasją bez reszty. Wychowując się obok tak pięknych zwierząt nie mogła pozostać im obojętna. Niewierskie Łąki stały się hodowlą rodzinną.

Czas szybko płynął, suczki stawały się coraz starsze i ciężko było sobie poradzić, kiedy nasi najlepsi przyjaciele odchodzili... ale to oni dawali nam wiele radości i to dzięki nim nasza pasja się rozwijała.


21 lat temu sprowadziliśmy (jako druga hodowla w Polsce) ze Słowacji suczkę Rhodesiana Ridgebacka, Afikano - Simanga CS o maści pszenicznej, która uzyskiwała na wystawach najwyższe noty. Champion Polski 9000 i jego wspaniałe potomstwo to między innymi Gaja i Jagsza Niewierskie
Łąki, które pozostały w naszej hodowli i obecnie są na emeryturze.


Na wystawach zachwyciła nas nowa rasa - Labrador Retriever. 19 lat temu podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do naszej hodowli Labradora. Jego charakter, spokój i oddanie właścicielowi było tak ujmujące, że stał się on naszym głównym nurtem hodowlanym i celem przekazywania najlepszych cech tej rasy następnym pokoleniom. Dla wzmocnienia linii labradora w 1999r. sprowadziliśmy z Danii psa Labradora Dual Star Aktiv Bamse. Osiągnięcia? - 4x ocena doskonała, 1xCWC. Dzięki mieszance dobrych genów wszystkie nasze Labradory są całkowicie wolne od dysplazji.

10 lat temu, w 2003 roku nasza praca oraz zaangażowanie zostały nagrodzone uchwałą Zarządu Głównego ZKwP. Zostaliśmy odznaczeni Brązową Honorową Odznaką Związku Kynologicznego w Polsce.

17.06.2006r. przywieźliśmy i wprowadziliśmy do hodowli Novą Scotię Duck Tolling Retrievera. Jesteśmy pewni, że przy pomocy naszej córki Uli i jej męża Roberta, którzy bardzo angażują się w sprawy naszej hodowli, Nova Scotia przyniesie nam tyle szczęścia i zadowolenia jak inne nasze pupile, przecież jest piękna!

20 stycznia 2007 roku, uchwałą Zarządu Głównego ZKwP zostaliśmy odznaczeni Srebrną Honorową Odznaką Związku Kynologicznego w Polsce.

Pozdrawiamy Państwa bardzo serdecznie,
  
 
Grażyna i Konrad Siudowie oraz Ula i Robert
 
Do zobaczenia w naszej hodowli lub na ringach wystawowych!


W 2003 roku nasza praca oraz zaangażowanie zostały nagrodzone uchwałą Zarządu Głównego - zostaliśmy odznaczeni Brązową Honorową Odznaką Związku Kynologicznego w Polsce.

20 stycznia 2007 roku, uchwałą Zarządu Głównego - zostaliśmy odznaczeni Srebrną Honorową Odznaką Związku Kynologicznego w Polsce.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego